Adapazarı/SAKARYA
tren

Muhabbet Kuşu Renkleri ve Muhabbet Kuşu Desenleri

15.09.2018
111

1 LUTİNO

Lutino türü muhabbet kuşlarının tüm bedeni sarıdır. Yalnızca yanak kısmı lekeli olan lutinoların gözleri kırmızı, ayakları ise açık renktedir. Ayrıca, erkeklerde cere rengi pembe rengindedir.

2Zeytin Yeşili

Zeytin yeşili türü muhabbet kuşları yeşil ve düz desenlidir. Yanak lekeleri, üst rengi ve kuyruğu menekşe rengindedir. Ayakları ise koyu renktedir. Ayrıca, zeytin yeşili türü erkek muhabbet kuşlarının cere rengi laciverttir.

3 Kobalt Mavi

Kobalt mavi türü muhabbet kuşları mavi ve düz desenlidir. Yanak lekeleri, üst rengi ve kuyruğu menekşe rengindedir. Ayakları ise koyu renktedir. Ayrıca, kobalt mavi türü erkek muhabbet kuşlarının cere rengi laciverttir.

KOBALT MAVİ MUHABBET

4Gri


Gri türü muhabbet kuşlarının mat ve az renkli bir gövde yapısına sahiptir. Duman rengi, gri ve grinin tüm tonlarına sahiptir. Kuyruk üst tüylerinin rengi siyah,  yanakları lacivert, ayakları ise koyu renktedir. Ayrıca, erkeklerde cere rengi laciverttir.

5Spangle

Spangle türü muhabbet kuşlarının en belirgin özelliği kuyruklarının diğer türlere göre daha uzun olmasıdır. Yanak renkleri lacivert veya beyazdan oluşabilir ve ayakları koyu renktedir. Ayrıca, pullu muhabbet kuşlarında erkek cinsiyeti oranı daha fazladır.

6Sarı Yüz

Gövde renkleri mavi renkte olan sarı yüz türü muhabbet kuşlarının yüz renkleri sarıdır. Ayrıca, erkek cinsiyet oranı dişi oranına göre daha fazladır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp Hattımız :